Günümüzde pek çok anlamda botoks kapsamında vücudumuzun çeşitli pek çok bölgelerinde uygulanabilen ve yeniden düzenleme ve tekrardan şekillendirme işlemlerinde bu yöntem sıklık ile uygulanır. Bu bağlamda yalnızca dişlerin değil, diş etlerimizin de nasıl göründüğü kısmı ile ilgilemek de önem arz eden durumlardandır. Estetik çerçevesinde birçok alanda uygulanmakta olan bu botoks, pembe estetikte, daha iyi bir gülüşün önem az eden unsurlarından olan diş etlerinin güzel görüntü sunması için de büyük etkenlerdendir.

image017

Pembe estetik olarak adlandırılan bu bölgede en fazla karşılaşılan sorunun gereğinden fazla görünmekte olan diş etleri ya da simetrik olarak bozuk olan seviyeler için olduğunu bilinmektedir. Estetiğin diş anlamında önem kazanması dişlerin insanlar arasında iletişim anlamında da büyük önem kazanması bu diş sağlığı ve görüntüsünün de önemi kaçınılmaz olmuştur. Estetik anlamında diş hekimliği açısından küçük bir operasyon ile bu tip çok fazla görünen ya da asimetrik bir değerlerde olan diş etlerinde yeniden düzenleme botoks tedavisi ile mümkün olacaktır.

image019

Günümüzde de bu diş etlerinde yapılan tekrar iyileştirme ve yeniden düzenleme yöntemi ile botoks kullanılarak diş etlerinde oluşan çöküklükler ve belli asimetrik kısımlar için bu botoks işlemleri yapılarak daha iyi bir görünüm ağız ve diş bölgesinde sağlanmış olur. Buna ek olarak uzman diş hekimleri tarafından yapılan tüm bu süreçler çerçevesinde günümüz teknolojik imkânları ve evrensel değerleri ışığında her türlü ilgili estetik görünüm ve yeniden şekillendirme işlemleri sağlıklı sonuçlar ile uygulanır. Ağız ve diş sağlığında görülen pek çok sağlık sorunları, gerek diş etlerinde görülen çekilmeler sonucunda, dişlerde olan doğal dişlerin çekilmesi sonucunda, pek çok insanda görülen ağız kaslarının bu görünüme zarar vermesinden dolayı bu botoks işlemleri tercih edilir. Bu bağlamda estetik süreçlerinin hayatımız içinde yeri oldukça büyük önem arz ettiği bu durumlarda da görsel olarak daha iyi bir görünüm elde etmek için bu diş etlerinde yapılan tedaviler ile sonuçları daha iyi bir perspektifte sizlere büyük olanaklar verilir. Bu işlemleri sizler de tercih ederek bu gibi olgularda bulunabilirsiniz.