İnvisalign Tedavisi Nedir?

Invisalign tedavisi, dijital ortamda üretilen şeffaf plaklar aracılığıyla dişlerin görünüm bozukluklarını düzelten telsiz ortodontik tedavi yöntemidir. İnvisalign tedavisinin diğer ortodontik tedavilerden en büyük farkı çıkarılabilir olmasının yanında farkedilmemesidir.

İnvisalign şeffaf plak tedavisi, son teknoloji ile üretilen Şeffaf Plak olarak öne çıkar. Çapraşık dişlerin tedavisinde kullanılan bu son teknoloji Şeffaf plaklar, 3 boyutlu yazıcılar tarafından kişiye özel olarak üretilmektedir. Estetik kaygısı olan hastaların ortodontik problemlerinin çoğunu tedavi etmek için mükemmel bir tercihtir. Alt ve üst çeneye takılması ile istediğiniz görünüme zahmetsizce kavuşabilirsiniz.

 

İnvisalign Tedavi Avantajları Nelerdir?

Tedavi başlangıcında dijital olarak tedavi sonucunuzun nasıl olacağını görebilirsiniz.

Şeffaf Plaklar diş tellerine nazaran diş fırçalamada herhangi bir zorluk yaşatmaz.

İnvisalign istenildiği zaman ağızdan rahatça çıkarılabilir.

Dışarıdan gözle fark edilmezler.

Diş teli tedavilerine göre daha az bakım ihtiyaç duyarlar.

Ağız ve diş taraması yöntemi ile Şeffaf plaklar üretilir.

invisalign

İnvisalign Tedavi Süresi

İnvisalign şeffaf plak tedavi süresi diş tellerine benzer şekilde hastaya bağlı olarak 7 ile 15 ay arasında sürmektedir. Kontrolleri 6 hafta ile 8 hafta arasında olmakta ve ilerleme aşamasına göre plaklar değiştirilmektedir.

 

İnvisalign Fiyatı Ne Kadar?

İnvisalign tedavi fiyatları 2021 yılı ücretleri 2.000$ ile 3.000$ arasında değişmektedir. İnvisalign fiyatı ortodontik tel fiyatlarından daha pahalıdır. Çünkü kullanılan invisalign şeffaf plak kişiye özel olarak üretilerek sürekli değiştirilir. Hasta invisalign tedavisi tamamlanana kadar 10’dan fazla şeffaf plak kullanır. Ayrıca İnvisalign Plakları Amerika’da Üretilip Özel Olarak Gelmektedirler

İnvisalign fiyatları ve tedavisi hakkında detaylı bilgi için ücretsiz randevu alabilirsiniz.

 

İnvisalign Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

İnsivalign fiyatları tedavinin ne kadar süreceği, ortodontist seçiminiz gibi çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Tedavi fiyatlarına başlamadan önce ağız yapınızın ek maliyete neden olup olmayacaklarını doğrudan ortodontistinize danışabilirsiniz.

 

Invisalign Neden Büyük Bir Yatırımdır?

Invisalign plak uygulanan hastaların çoğu tedavinin yatırıma değer olduğunu söyler. Çünkü invisalign ile normal braketli tedaviden çok daha hızlı ve rahat bir tedavi süreci geçirirsiniz. Evet yanlış duymadınız Dr. Kaan Öztoprak’ın invisalign uyguladığı hastalar normal tedavi olanlara göre çok daha hızlı sonuca ulaşmıştır.  Invisalign tedavisi arkadaşlarınıza ve ailenize göstermekten gurur duyduğunuz bir gülümseme verir. Invisalign gülüşünüzdeki çok sayıda boşluğu kaldırır, farklı yönlere doğru kaymış dişleri düzeltir, yiyecek artıklarının sıkışması ve dişlerinizde plak oluşmasına neden olan alanları kapatır. Simetrik dişlerin temizlenmesi çarpık dişlere göre çok daha kolaydır, bu açıdan Invisalign tedavisi sayesinde çürük ve diş eti hastalı olasılığını da azaltırsınız.

 

Invisalign’ı Hangi Yaş Grubu Takabilir?

Invisalign her yaş grubu için uygundur. Özellikle Yaşı ileri olanlar ve işinden dolayı braket takamayacak hastalarımız için süper bir alternatiftir.

 

Invisalign Tedavisi Süreci

İlk aşamada 3 boyutlu bir tarayıcı kullanarak dişlerinizin 3 boyutlu bir görüntüsünü alınır ve bu dijital ortamda modellenir. Bu modeller daha sonra plaklarınızı üretmek ve tedaviniz boyunca dişlerinizin hareketini simule etmek için kullanılır. Doktorunuz bu simülasyonlar ile tedavi bittiğinde dişlerinizin nasıl görüneceğini size gösterebilir.

Şeffaf plaklar takılmaya hazır olduğunda, dişler üzerinde gerekli ön hazırlıklar yapılır ve doktorunuz rahat oturduklarını kontrol eder. Tipik olarak bu plak setini iki hafta boyunca takacaksınız, ardından dişlerinizi yavaşça yerine oturtmak için daha farklı olan bir sonraki sete geçeceksiniz. Invisalign üreticileri, doktorunuzun hangi tarihlerde hangi plakların takılması gerektiğini belirtir. Ardından plakları her gün 20 ila 22 saat takmanız gerekir.

 

Invisalign Ağrı yapar mı?

Invisalign tedavisinde hasta ağrıdan ziyade baskı hisseder. Plak setini taktığınızda dişleriniz istenilen şekle gelmek için ufak hareketler gerçekleştirir. Üreticiler, şeffaf plak baskı hissiyatının genellikle birkaç gün sürdüğünü, ardından dişleriniz kaymaya başladığında plakaların tipik olarak daha rahat hale geldiğini söyler. Rahatsızlık devam ederse veya ağrılı hale gelirse, diş hekiminize başvurup gerekli önlemleri almasını sağlarsınız.

Invisalign fiyatları ve diş sağlığı hakkında detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

İnvisalign Şeffaf Plak Çıkarılabilir Mi?

İnvisalign şeffaf plak istenildiği zaman rahatlıkla çıkarılabilen plaklardır.

 

İnvisalign Avantajları Neler?

İnvisalign tedavisinin en büyük avantajı diş teli gibi fazla bakım gerektirmemesi ve yemek yerken çıkarılabilmesidir.

 

İnvisalign Tedavisi Ne kadar Sürer?

İnvisalign tedavi süresi genellikle 7 ay ile 15 ay arasında sürer.

İnvisalign Ne Kadar Süre Takılı Kalmalı?

İnvisalign şeffaf plaklar gün içerisinde ortalama 22 saat kadar takılı ağızda takılı kalmalıdır.