Invisalign Sisteminin her özelliği hak ettiğiniz gülümsemeyi ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır. Bu yüzden milyonlarca insan hayatlarını takılıp çıkarılabilir, neredeyse görünmez alignerlarımızla (şeffaf plak) değiştirdiler.

Dişlerinizi ufak ufak hareket ettirmek için özel yapılmıştır, her bir küçük hareket sizi nazikçe, etkili ve hassas biçimde bir sonraki dişlerinize bir adım daha yaklaştırır.

Her çeşit gülümseme için tasarlandı.

invisalign

invisalign

Invisalign tedavisinin etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır. Deneyimli bir Invisalign sağlayıcısı olan Dentankara Doktorlarının ellerinde hafif ila karmaşık diş düzeltme sorunlarının tedavisi için kullanılabilir.

Derin kapanış

Derin kapanış diş eti sorunlarına veya tahriş etmesine, alt dişlerde aşınmaya ve/veya ağrılı çene ve eklem sorunlarına neden olabilir

blank

Underbite (alt dişlerin daha önde olması)

Underbite, ön dişlerin veya azı dişlerinin normal işlevini engelleyebilir ve bu da diş aşınmasına sebep olabilir. Ağrılı çene ve eklem sorunlarına yol açabilir

blank

Açık kapanış (Open Bite)

Açık kapanış, Hatalı veya ağrılı çiğnemeye ve hatta konuşma bozukluklarına neden olabilir. Temporo mandibular eklem bozukluğu (TMJD) gibi daha büyük sorunlara da yol açabilir.

blank

Çapraz kapanış (Cross Bite)

Çapraz kapanış, bir veya daha fazla üst dişin alt dişlerin iç tarafında kapanmasına neden olur. Bu da dişin aşınmasına, diş eti hastalığına ve kemik kaybına neden olabilir.

blank

Aralıklı diş

Dişlerin arasındaki boşluklar diş eti sorunlarına (dişlerin koruması olmadığı için), periodontal ceplere ve yüksek periodontal hastalık riskine sebep olabilir.

blank

Aşırı derecede çapraşık

Çapraşık dişler zaman içerisinde daha da kötüleşip aşırı derecede çapraşık dişlerle sonuçlanabilir. Bu çapraşıklık plak birikmesine, diş çürümesine ve büyümüş iltihaplı diş eti hastalığı riskine neden olabilir.

blank

Yalnızca Invisalign alignerlar böyle hareket ettirir.

Şeffaf Invisalign alignerlarınız özel Smart Track malzememizle size özel yapılır. Dişlerinizin üzerine rahatça yerleşir ve dişlerinizi hafifçe hareket ettirerek ve hatta gerektiğinde onları döndürerek diş hareketinin kontrolünü sağladığı klinik olarak kanıtlanmıştır.

Siz dursanız bile hareket eder.

Invisalign Sistemi işini sessizce yaptığından, hayatınız normal seyrinde devam edebilir. Yalnızca Invisalign alignerlar tam olarak diş eti hattınıza göre işlenmiştir, böylelikle tavsiye edilen günlük 22 saat boyunca alignerlarınızı rahatsızlık duymadan rahatça takabilirsiniz;  siz hareket etmeseniz de dişleriniz hareket edecektir.

 

Hiçbir şeyin sizi engellemesine izin vermeyin.

Şeffaf Invisalign alignerlar çıkarılabilirdir; bu sayede dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak ve istediğinizi yemek gibi normalde yaptığınız her şeyi yapmaya devam edebilirsiniz. Neredeyse görünmez oldukları için de insanların şeffaf plakları değil, değişen gülümsemenizi fark ederler.

invisalign seramik porselen braket

Küçük hareketlerle büyük değişiklikler.

Tedaviniz başladıktan sonra gülümsemenizdeki büyük farkı kısa süre sonra göreceksiniz. Dişlerinizin hareketlerini kaydetmek ve her plak değiştirdiğinizde yaşadığınız ilerlemeyi kıyaslamak için My Invisalign Smile uygulamasını kullanın.

 

Daha sağlıklı bir gülüşün anahtarı

Dişlerinizi düzleştirmenin genel diş sağlığınız üzerinde olumlu birçok etkisi olur. Şeffaf plaklar kolaylıkla çıkarılabilir, böylelikle ağız hijyeninizi korumak için tedavi öncesinde yaptığınız gibi dişlerinizi fırçalamaya ve diş ipiyle temizlemeye devam edebilirsiniz. Daha düzgün dişler diş çürümesine ve diş eti hastalığına karşı daha sağlam olduğundan, hemen daha güzel bir gülümsemeye yatırım yapmak gelecekteki yüksek maliyetli diş tedavilerine olan ihtiyacı azaltır. Align’ın yaptığı ankete katılan diş hekimlerinin %60’ı çoğu hastanın Invisalign tedavisi sırasında plak oranına görülür bir azalma yaşadığını kabul etmektedir

Hayatınız hızla geçiyor. Artık gülümsemeniz de buna yetişebilir.

Plaklar normal tedaviye göre daha sağlam ankraj noktaları yakaladıkları için normal diş teline göre %50’ye kadar daha hızlı bir sürede istediğiniz gülüşü elde edebilirsiniz.

Tercihinize göre.

Son teknoloji dijital tedavi planlama araçlarımız sayesinde Doktorunuzla her 6 ila 8 haftada bir genellikle çok basit süren kısa ziyaretlerde bulunmanız gerekebilir. Tedavinizin başında size eve götürmeniz için doktorunuz şeffaf plaklarınızı verecek; böylelikle nerede olursanız olun her 1-2 haftada bir plaklarınızı değiştirebileceksiniz.

şeffaf plaklarla diş düzeltilmesi

şeffaf plaklarla diş düzeltilmesi

Daha fazla hareket, daha az ağrı.

SmartTrack malzemesinden yapılan şeffaf plaklar daha rahattır, daha iyi oturması için tam diş eti hattınıza göre işlenmiştir ve takıp çıkarması kolaydır. Braketlerden de daha az ağrılıdır.

Rahatsız etmek için değil, yaşamınıza devam etmeniz için tasarlandı.

Alignerlar çıkarılabilir olduğundan, herhangi bir kısıtlama olmadan sevdiğiniz yemekleri yiyebilmek için kolaylıkla takıp çıkarabilirsiniz. Sporla uğraşanlar için şeffaf Invisalign alignerlar maçtan önce çıkarabilir.