İnvisalign Nedir ?

İnvisalign tedavisi günümüzde pek çok insan için uygulanan esasında bir ortodontik tedavi biçimidir. Tek farkı ise dişlerde tek takmak zorunda kalmadan düzeltmek mümkün bir hale gelmektedir. Tedavi sonunda dişlerin değişiklik kazanacağı ön görülen süreçlerden olmaktadır. Hasta ve hekim tedavi sonunda dişlerin nasıl bir görünüm ve biçim kazanacağı konusunda üç boyutlu modeller ve animasyonlar kullanarak görebilir ve üretim onayı verilebilir. Böylelikle özgün ve sadece size özel gülümseme tasarımı sürecinde de diş hekiminiz ile beraber bu işlemleri yapabilirsiniz. Tedavi sonucunda dişlerin nasıl bir şekli geleçeğini 3 boyutlu model üzerinde görebilirsiniz. Invisalign tedavisi ile dişleriniz PC sistemi ile düzeltip, istenilen şekli 3 boyutlu sistemler kullanılarak çıkarılan model üzerine esnek şeffaf bir plak basılıp daha sonra invisalign plakları üretilmektedir.

image037

Nasıl Çalışır?

Her plak 0.5 mm hassasiyeti ile düzenlenmektedir. Ve bu düzenlenen plak dişlere takıldığında dişler bu plağın içine girmeye zorlanır ve dişlerin hareketi buna göre sağlanır. Böylece dişler her plak değişiminde de biraz daha hareket etmektedir. İnvisalign tedavisi için herhangi bir yaş sınır olmamak ile birlikte her dönem için de bu yöntem kullanılarak diş üzerinde yeniden düzenleme ve tekrardan şekillendirme işlemleri doğrultusunda sizler için büyük bir önem arz eden diş şekliniz düzeltilir.

image039

 

İnvisalign tedavisi sürecinde dişlerin hareket edebilmesi için bir kuvvet çerçevesinde uygulanması gerekmektedir. Şeffaf plakaları ilk kez takanlar için bir baskı ilk dönemlerde görülecektir. Dişler için bu baskı kısa bir süre için devam edecek ve daha sonra da ortadan kalkacaktır. Bu şeffaf plaklar ağızda dişlere takılı iken fark edilmesi neredeyse en aza indirilmiştir. Bu plakların en önemli özellikleri şeffaf olması ve tamamen olmasa da büyük anlamda görünmez olmasıdır. Dışarıdan çok fazla fark edilmeyecektir.

invisalign seramik porselen braket