Emax Diş Kaplama

Dişler insanların sahip olduğu en önemli organlardan biridir. Dişlerin sağlıklı ve bakımlı olması her açıdan kişi için yararlıdır. Dış görünüşün daha hoş olmasını sağlar, besinler dişler ile çiğnendiği için dişlerin sağlıklı olması besinlerin kalitesinde düşüş oluşturmaz, kişinin kendine güvencini arttırır. Bu açıdan dişlere doğru bakımı yapmak önemlidir. Bir hasar söz konusu olduğu zaman hemen tedavi yollarına başvurmak gerekir. Dişler üzerine uygulanan tedavi yollarından biri de Emax diş kaplama işlemleridir. Dişlere hoş bir görünüm kazandırmak için tercih edilir.

Emax Diş Kaplama Nedir ve Neden Yapılır?

Özellikle ünlülerde bembeyaz ve pürüzsüz dişler oldukça ilgi çeker. Aslında öyle dişlere sahip olmak çok kolay olmaktadır.

Bakımsızlıktan, genetik sebeplerden dolayı, zaman içerisinde yenilen içilen ürünlere bağlı olarak dişlerde sararma ya da aşınma görülebilir. Veya dişler birtakım sebeplerden dolayı fazla ayrık görünüme sahip olabilir. Diş aslında sağlıklıdır ancak kişi kötü görüntüsünden hoşlanmayabilir. Böyle durumlarda başta ön dişler olmak üzere her dişe kaplama işlemi uygulanmaktadır. Kaplama sayesinde dişin rengi, pürüzsüzlüğü kişinin istediği gibi olur. Diş arasındaki boşluklar da ortadan kalkar. Bu kaplama yöntemlerinden biri de Emax diş kaplama seçeneğidir.

Emax diş kaplama vücutla uyumlu olan metalsiz estetik porselenden yapılmaktadır. Diğer kaplama yöntemlerine göre çok daha estetik ve sağlıklı olan bir yöntemdir. Özellikle renginin solmaması Emax yönteminin başlıca tercih edilme sebebidir.

Emax Diş Kaplama Hangi Dişlerde Kullanılır?

Emax diş kaplama yöntemi hem diş hekimlerinin hem de hastaların favorisi olan bir seçenektir. Porselen olmasından dolayı gönül rahatlığı ile tercih edilir. Her dişte kullanıma uygundur ancak özellikle ön kesici dişlere uygulanır. Ancak azı dişlerde de kullanımı tercih edilebilir. Arka dişlere ve diş eksiklerinin çok fazla bulunduğu bölgelere Emax diş kaplama uygulaması yapılmamaktadır.

Bu uygulamayı mutlaka işinde uzman ve profesyonel diş hekimlerine yaptırmak oldukça önemlidir.

Emax Diş Kaplama Avantajları

Emax diş kaplama yönteminin birçok avantajı bulunur. Bu yöntemi tercih eden kişiler uzun yıllar memnun şekilde dişlerini kullanır. Çünkü tam porselen yapısına sahip olduğu için doğal diş görüntüsüne oldukça yakındır. Bu maddenin ışık geçirgenliği yüksek olduğu için doğal görünüm söz konusu olur.

Maddenin bileşiminde metal olmaması nedeniyle herhangi bir alerji söz konusu olmaz. Eğer metal kullanılsaydı grileşme, renkte solma gibi durumlar da oluşabilirdi. En önemlisi işlemden sonra sıcak ve soğuk hassasiyeti yaşanmaz.

Uygulama Süresi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama süresi diş sayısına göre farklılık gösterebilir. Ancak genelde çok kısa sürede kaplama işlemi tamamlanmış olur. Kişi ağrısız ve acısız şekilde dişlerinin yeni görüntüsüne sahip olur. Uygulamadan sonra kişi eski yaşamına hemen dönebilir. Ama dişlerin bakımı düzenli ve doğru şekilde yapılması şarttır. Böylece sağlıklı görünüm uzun süre ortadan kaybolmaz.