Diş Eti Estetiği (Gingivoplasti)

Diş, insanların dış görünüşleri ve sağlıkları açısından önemli olan uzuvlar arasında bulunuyor. Sağlıklı ve estetik görünüme sahip olmalarına herkes tarafından oldukça fazla özen gösteriliyor.  Zira dişler her zaman ön planda.  Diş bakımı yeteri derecede yapılmazsa rahatsızlıklar başlar. Özellikle diş etleri çok fazla sorun oluşturabilir, hem sağlık hem de görünüm açısından insanlara zorluk yaşatabilir. Böyle durumlarda ise diş etlerine gerekli olan müdahaleler gerçekleştirilebilir. Uzman diş hekimleri eşliğinde kişinin diş eti problemine göre çözüm bulunmaya çalışılır. Yapılan bu işleme ise gingivoplasti yani diş eti estetiği adı verilir. Bu işlem kliniklerde ya da hastanelerde işinin ehli profesyonel diş hekimleri tarafından gerçekleştirilir.

diş eti tedavisi ankara

Diş Eti Estetiği Nedir?

Diş etlerinde sorun yaşayanlar için bir tedavi yöntemidir. Diş etinde oluşan asimetrik bozukluklar, çekilmeler, diş etlerinin farklı renkleri, yoğun olması ve dişi kapatması gibi sorunlar yaşandığı takdirde diş eti estetiği yapılan bir tedavi seçeneğidir.

Diş etindeki sorunlar kişinin sağlığında problemler oluşturabileceği gibi sosyal hayatında da birtakım olumsuzluklara sebebiyet verebilir. Bu nedenle diş eti estetiği  son zamanlarda sık sık tercih edilen tedavi yöntemleri içerisinde bulunuyor.

Uygulama yapılmadan önce mutlaka uzman bir diş hekiminin incelemesi, muayene etmesi ve uygulayacağı tedavi yöntemin karar vermesi gerekmekte.

diş eti tedavisi ankara

Diş Eti Estetiği Nasıl Yapılır?

Diş eti estetiği kişinin yaşamış olduğu probleme göre gerçekleştirilir. Uzman doktor kişinin ağız yapısına ve problemine uygun olan tedavi yöntemini uygular. Genelde de lokal anestezi eşliğinde yapıldığı için kişi hiçbir ağrı ya da sızı hissetmez. Bu durumda insanların rahatlıkla gingivoplasti yaptırabilmesini sağlar.

Uygulama lazer ile yapılabilir. 15 dakika süren bir lazer işlem sayesinde kanama olmadan işlem gerçekleştirilebilir.

Estetik görünüme daha çabuk ulaşmayı sağlaması ve kolay bir yöntem olması açısından lazer yöntemi sık sık tercih edilir. Ayrıca bu uygulama her bireye yapılabilir. Bu problemi yaşayan herkes uzman bir diş hekimine başvurarak tedavi olabilir.

diş eti tedavisi ankara

Diş Estetiği Yaptırmanın Avantajları

Dişlerinde estetik olarak problem yaşayanlar yaşadıkları diş eti problemlerine karşılık diş eti estetiği yaptırırsa birçok avantajı kazanmış olacaklardır. Diş eti estetiği tedavisi ile ;

  • Diş etlerinde oluşan kanamalar ve yaralanmalar ortadan kalkar
  • Diş eti dokuları daha sağlıklı hale getirilir böylece kişinin hassasiyeti ortadan kalkar
  • Estetik kaygılar azaldığı için sosyal ortamda kişi kendine güvenerek iletişim kurmaya devam edebilir
  • Dişler olması gerektiği gibi dizilir herhangi bir çarpıklık söz konusu olmaz
  • En önemlisi diş eti iltihaplanması gibi durumlar kesinlikle yaşanmaz.

Bu tedavi yönteminin en önemli avantajı ise hızlı iyileşmeyi sağlaması. Uygulamayı yaptıran kişi 10- 14 gün içerisinde eski hayatına kolaylıkla dönüş sağlayabilir. Hassasiyet azalmış olur.