All On 4 İmplant

Dişler, insanların sahip olduğu en önemli uzuvlardır. İnsan bedeninin tam anlamıyla sağlıklı halinde olabilmesi için dişlerde bir sorun olmaması gerekir. Bunun için ise gerekli olan tüm tedavilerin uzman bir diş hekimi eşliğinde yaptırılması şarttır.

Dişlerde çürük olabilir, kırılma olabilir veya diş kaybı söz konusu olabilir. Diş kaybı, ağızdaki dişlerin eksik olması hastalarda hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak sorun oluşturur. Kişi istediği gibi besin tüketemez ve ağzındaki kayıptan dolayı sosyal ortamlarda özgüven kaybı yaşayabilir.  Geçtiğimiz zamanlarda bu sorunlar insanları oldukça fazla rahatsız ediyordu. Ancak artık All On 4 İmplant Yöntemi sayesinde tamamen dişsiz olan kişiler bile yeni dişlerine kolaylıkla kavuşabilir.  All On 4 İmplant Yöntemi  hızlı ve sorunsuz bir yöntem olması sebebiyle tercih edilebilir.

 

All On 4 İmplant 1

All On 4 İmplant Nedir?

All On 4 İmplant yeni nesil İmplant türlerinden biridir.  Ağzında hiç diş olmayan hastalar için kullanılan bir yöntemdir. Takma diş kullanmak istemeyen veya ağız yapısı takma dişe müsait olmayan insanlar için oluşturulmuştur. Bu yöntem ile sık sık dişçiye gitmeye gerek kalmadan birkaç seans ile kişi yeni dişlerine sahip olacaktır. Geleneksel implant ile benzer yönleri bulunur. All On 4 İmplant her ne sebeple olursa olsun tüm dişlerini kaybetmiş olan hastalara yapılabilen, doğal görünüme sahip olan kalıcı diş seçeneğidir. Normal implantlardan farkı, tek çeneye daha az sayıda implant yapılarak kullanılan bir sistem olmasıdır. Daha az implant uygulanmasının amacı maliyetinin az olması değildir, hastanın fazla sayıda implant için yeterli kemiğe sahip olmamasıdır.

All On 4 İmplant 2

 

All On 4 İmplant Nasıl Yapılır?

Hastaların en büyük korkusu acı ve ağrı olabilir.  Bu hastane ve klinik ortamında bulunan birçok insan için ortak bir korkudur. Ancak All On 4 İmplant Yöntemi acısı ağrısı bulunmayan ve kişiye rahatsızlık vermeyen seçeneklerden biridir. Uygulama esnasında lokal anestezi kullanılır. Ayrıca yöntemin geleneksel implanta göre daha kısa sürede yapıldığı görülüyor.

All On 4 İmplant Yöntemi esnasında ağza sadece 4 adet implant uygulaması yapılır. Sonrasında bu 4 implanttan yardım alınarak köprü ile diğer dişler oluşturulur. Kişi az sayıda seansta yeni dişlerine sorunsuz bir şekilde kavuşabilir ve ömür boyu dişlerinin keyfini tekrar yaşayabilir.

Avantajları Nelerdir?

All On 4 İmplant Yöntemi  beraberinde birçok avantaj getiriyor.  Bütün bunları maddeler halinde belirtememiz gerekirse. Şöyle diyebiliriz ;

  • Tamamen dişsiz hastalar kısa sürede dişlerine kavuşuyor,
  • Ek bir ameliyat ya da cerrahi uygulama gerektirmiyor,
  • maliyeti diğer yöntemlere göre oldukça düşüktür,
  • kişiye özel planlandığı için doğal ve estetik bir görüntü sunar,
  • temizliği ile bakımı oldukça kolaydır,
  • damaklık kullanımı olmadığı için hastanın bu dişlere uyumu kolay gerçekleşir,
  • seans sayısı az olduğu için hasta istediği şehre gidip uygulamayı yaptırabilir.

Yeterli kemik gücüne sahip olan kişiler, sistemik bir hastalığı olmayanlar bu yöntemi kolaylıkla diş hekimlerinden isteyebilir. Ancak yaptırdıktan sonra 3 ay boyunca doktorun tavsiye ettiği şekilde beslenmek gerekir.