Hamilelik döneminde diş tedavileri aksatılmamalıdır!🦷

Hamilelik vücudun hormon ve salgı sisteminde bazı değişikliklere sebep olur. Bu süreçte beslenme alışkanlıklarının değişmesi, diş ve diş çevresi dokuları hasar görmeye daha yatkın hale gelir.

Hamilelik döneminde diş tedavilerinin yapılamayacağı yönündeki yaygın ve yersiz kanılar anne adaylarının gözünü korkutmaktadır. Ancak genel kanının aksine, hamilelik döneminde neredeyse her türlü tedavi mümkündür. Genellikle annenin konforu açısından aciliyeti olmayan işlemler doğumdan sonraya ertelenir. Hamilelikte diş tedavisi için en uygun dönem üçüncü aydan altıncı aya kadar olan ikinci trimester dönemdir.

Peki, hamilelikte ağız ve diş bakımı ile ilgili neler öneriyoruz❓
📌Yılda 2 defa diş hekimi muayenesi yapılmalıdır.
📌Planlı gebeliklerde, gebelikten önce; planlı olmayan gebeliklerde ise gebelik öğrenildiği anda bir diş hekimi muayenesi gereklidir.
📌Günde 2 defa, düzenli bir şekilde dişler fırçalanmalıdır.
📌Ara yüz fırçası ve diş ipi kullanılmalıdır.
📌Yumuşak başlı diş fırçası tercih edilip, fırçalama sırasında yuvarlak hareketler uygulanmalıdır.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin;
🌍 www.dentankara.com.tr
☎️0(312) 426 30 50 – 51
📞0(505) 777 06 84 (WhatsApp Destek)
📌 Tunalı Hilmi Caddesi No:82/3 Çankaya-Ankara

#dentankara #diş #implant #ortodonti #pedodonti #dolgu #diştedavisi #dişhekimi #ağızsağlığı #dişsağlığı #kanaltedavisi #horlamatedavisi #uykuapnesitedavisi #dişbeyazlatma #ağızveçenecerrahisi #şeffafplak #invisalign #dişçürüğü #çürükdiş #çürük #dişağrısı #hamilelik #hamileliktedişsağlığıSource