Dişlerde görülen sağlık sorunları arasında çürük veya travma gibi bir neden ile doğal dişin besinleri yerken çiğneme yüzeyinde yarıdan fazlası ya da bir bölümü zarar görmüş olabilir. Bu bakımdan da standart dolgu ya da yüzey kaplama işlemleri yerine tercih edilmekte olunan restorasyon süreçleridir. Bilhassa standart dolgularda böylesine büyük madde kaybı olmakta olan dişler için yeterli başarı gösterilemez ve uzun ömürlü de olmazlar. Dişer için yapılan kaplama yapılmak istenir de gereksiz bir yere diş kesilecek ayrıca birey doğal olan dişleri yerine kaplama da kullanmak zoruna kalabilir. Porselen Dolgu işlemi ile bu tedavi sayesinde de dişlerde görülen madde kaybına göre özel bir porselen dolgu hazırlamakta ve diş için eksik olan bölümleri için de bu dolgu sistemi yapıştırılır ve uygulanır.

image055

Porselenler estetik açıdan da ele alınacak olunur ise dişler için oldukça uyumlu ve işlevsellikte de ergonomik bir süreci de içinde barındırır. Günümüzde de bu diş sağlık sorunu yaşayan kişilerin de bir hayli fazla tercih ettiği yöntem ve tekniklerden biri olan bu Porselen Dolgu tedavisi ile dişleriniz hem estetik açıdan hem de sağlık açısından da iyileştirme süreçleri ile sizlere büyük kazanımlar olarak sunulacaktır.

image056

Genel olarak dişte fazla kayıp olan durumlarda bu dolgu tekniği kullanılarak eksik olan yerler kapatılmaya çalışılmaktadır. Azı dişlerde bir hayli fazla uygulanan bu yöntem ile yiyecekleri çiğneyen dişler olmaları nedeni ile de azı dişler için diğer dişlere oran ile bu dişlerin daha dayanıklı olması koşuluna da öncülük eden bir yöntemdir. Bu Porselen Dolgu sistemi genel olarak iki seans şeklinde yapılmaktadır. İlk seans takriben hastanın dolu yapılacak olan sağlık sorunu görülen dişi dolgu için hazır hale getirilmek üzere dişe uygun olan ölçüler alınarak ikinci aşamaya başlanır.

image058

İkinci işlem seansı da hazırlanmış olan dolgu diş için kullanılmak ve yapıştırılmak üzere yerleştirilir. Bu süreçlerin ardından aynı seansta polisaj işlemleri de yapılarak yerini cila işlemlerini alır ve dişler sağlıklı bir görünüm kazandırılarak dişler de parlatılmaktadır.